Hakkımızda

Prof. Dr. Baybars Veznedaroğlu

Psikiyatrist 

Baybars VEZNEDAROĞLU,  İzmir’de doğdu.

Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun olduktan sonra psikiyatri ihtisasını aynı üniversitede Psikiyatri Anabilim Dalı’nda tamamladı ve 1995 yılında Psikiyatri Uzmanı oldu.

Baybars VEZNEDAROĞLU, halen Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Psikiyatri Bölümü’nde profesör öğretim üyesi olarak görev yapmaktadır. Çeşitli konularda bilimsel araştırmalar yapmayı ve dersler vermeyi sürdürmektedir.

Baybars VEZNEDAROĞLU’nun ulusal ve uluslararası alanda pek çok bilimsel yayını ve ulusal ve uluslararası katılımlı kongre düzenleme ve bilim kurulu üyelikleri bulunmaktadır.

Depresyon, bipolar bozukluk, panik atak, obsesif kompulsif bozukluk, yaygın anksiyete bozukluğu, şizofreni ve diğer psikotik bozukluklar, dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğu, otistik bozukluk, kognitif bozukluklar (Alzheimer), uyku bozuklukları, madde-alkol bağımlılıkları gibi psikiyatrik hastalıklar çalışma alanlarından bazılarını oluşturmaktadır.

Baybars VEZNEDAROĞLU özel muayenehanesinde psikiyatrik-psikolojik sorunlara yönelik psikiyatrik tedavi ve psikolojik destek gerektiren durumlarda hizmet vermektedir.

 

Uzm. Psikolog Selcan Yavuz

Selcan Yavuz, 1988 yılında İzmir’de doğdu.

2010 yılında Hacettepe Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nde lisans eğitimini, ardından Ege Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık bölümünde lisansüstü eğitimini tamamladı.

Psikolojik sorunların ele alınmasında; duygu, düşünce ve davranışların farkına varmayı ve kontrol edebilmeyi hedefleyen psikoterapi yaklaşımlarından Bilişsel Davranışçı temelli bireysel ve grup terapisi eğitimlerini tamamladı. Şema Terapi temel diploma, Transaksiyonel Analiz kuramsal eğitimlerini, Adnan Menderes Üniversitesi onaylı Aile Danışmanlığı ve Aile Arabuluculuğu Eğitimlerini aldı. Çözüm Odaklı Terapi Eğitimi, Motivasyonel Görüşme Teknikleri Eğitimi, Farkındalık (Mindfullness) Terapisi Eğitimi aldığı diğer eğitimler arasındadır.

Üç dönem boyunca Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Kişilerarası İletişim yüksek lisans ve doktora programında ‘Kişilerarası İletişim’ dersini verdi.

Çeşitli kurumlarda kişilerarası iletişim, ilişkilerde sınır koyma, istismarı önleme gibi konularda eğitimler ve seminerler vermektedir.  Türk Psikologlar Derneği (TPD)’nde gönüllü çalışmalarını sürdürmektedir. Duygudurum bozuklukları, kaygı bozuklukları, uyum bozuklukları, kişilerarası iletişim sorunları, ilişki sorunları, özgüven eksikliği, öfke sorunları, duygu ifadesinde yaşanan zorluklar, travmaya bağlı duygusal problemler, kişilik bozuklukları, stres, ergenlikte kimlik sorunları gibi çeşitli psikolojik sorunlar çalışma alanlarından bazılarını oluşturmaktadır.

Ayrıca kişilik, ilgi, yetenek ve dikkat testleri, projektif testler ve nöropsikolojik testler uygulamaktadır.

Lisans eğitimini tamamladığından bu yana bireysel psikolojik danışmanlık ve destekleyici görüşme (psiko-sosyal destek) hizmeti vermektedir.