Uzm. Psikolog Selcan Yavuz

Selcan Yavuz, 1988 yılında İzmir’de doğdu.

2010 yılında Hacettepe Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nde lisans eğitimini, ardından Ege Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık bölümünde lisansüstü eğitimini tamamladı.

Psikolojik sorunların ele alınmasında; duygu, düşünce ve davranışların farkına varmayı ve kontrol edebilmeyi hedefleyen psikoterapi yaklaşımlarından Bilişsel Davranışçı temelli bireysel ve grup terapisi eğitimlerini tamamladı. Şema Terapi temel diploma, Transaksiyonel Analiz kuramsal eğitimlerini, Adnan Menderes Üniversitesi onaylı Aile Danışmanlığı ve Aile Arabuluculuğu Eğitimlerini aldı. Çözüm Odaklı Terapi Eğitimi, Motivasyonel Görüşme Teknikleri Eğitimi, Farkındalık (Mindfullness) Terapisi Eğitimi aldığı diğer eğitimler arasındadır.

Üç dönem boyunca Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Kişilerarası İletişim yüksek lisans ve doktora programında ‘Kişilerarası İletişim’ dersini verdi.

Çeşitli kurumlarda kişilerarası iletişim, ilişkilerde sınır koyma, istismarı önleme gibi konularda eğitimler ve seminerler vermektedir.  Türk Psikologlar Derneği (TPD)’nde gönüllü çalışmalarını sürdürmektedir. Duygudurum bozuklukları, kaygı bozuklukları, uyum bozuklukları, kişilerarası iletişim sorunları, ilişki sorunları, özgüven eksikliği, öfke sorunları, duygu ifadesinde yaşanan zorluklar, travmaya bağlı duygusal problemler, kişilik bozuklukları, stres, ergenlikte kimlik sorunları gibi çeşitli psikolojik sorunlar çalışma alanlarından bazılarını oluşturmaktadır.

Ayrıca kişilik, ilgi, yetenek ve dikkat testleri, projektif testler ve nöropsikolojik testler uygulamaktadır.

Lisans eğitimini tamamladığından bu yana bireysel psikolojik danışmanlık ve psikoterapi hizmeti vermektedir.